A kerti slag megfelelő tárolása kulcsfontosságú a hosszú távú használat és a megbízható működés érdekében. A locsolócső alapvetően elengedhetetlen eszköz a kertápolás során, főként az egyre gyakrabban aszályos nyári hónapokban, de annak tárolása sok esetben háttérbe szorul.
Kertekben elég sokszor lehet látni mindenfelé kihúzva a fűben vagy közvetlenül a betonon a vezetékeket, amik kitéve a természet erőinek, a közvetlen napsugárzásnak és esetleges mechanikai sérüléseknek, sokkal rövidebb életűek lesznek. Ugyanakkor, a megfelelő tárolási módszerek alkalmazásával jelentősen meghosszabbítható a kerti slagok élettartama, miközben megőrizhető azoknak funkcionális minősége. Lássuk tehát, mire érdemes figyelned leginkább, hogy a kerti slag hosszú ideig a legjobb állapotban maradhasson!
1. Kerüld a közvetlen napsütést!
A kerti slaggal kapcsolatos egyik legfontosabb szabály, hogy óvd meg a közvetlen napsugárzástól! A Profibarkács webáruház szerint mindenképp kerüld el a kerti slag közvetlen napsütésben történő tárolását. Az UV-sugárzás ugyanis károsíthatja a gumit, ami repedésekhez és az anyag gyorsabb elöregedéséhez vezet.
Bár erre felkészülve sok gyártó már kifejezetten olyan adalékokat és összetevőket használ, amik kiválóan ellenállnak az ultraviola sugárzásnak, de ez önmagában még nem elég, hiszen a nyári forróságok megteszik a hatásukat. A legjobb megoldás, ha egy árnyékos, hűvös helyet választasz a tárolásra, például egy fedett területet a garázsban vagy a kerti tárolóban. Ha ez túl sok macerával járna a slag összeszedése és elpakolása miatt, akkor legalább egy kellően lombos fa árnyékába helyezd el a csövet!
2. Használj falra szerelhető tekercselőt!
A rendszeres és gondos tárolás érdekében, érdemes beruháznod egy falra szerelhető tekercselőbe. Ez nemcsak megkönnyíti a slag fel- és letekerését, hanem segít megakadályozni az összegabalyodást és a gyakori mechanikai károsodásokat is.
A tekercselő segítségével a slag egyenletesen tárolható, ami növeli annak élettartamát és csökkenti a sérülés esélyét használat közben. Az összegyűjtése mindig egyszerűen megoldható és nem kell attól tartanod, hogy a sufniban, garázsban egyéb holmik kerülnek rápakolásra, az aktuálisan nem használt slagra, ezzel növelve a szakadások esélyét. A tekercselő nagyon praktikus megoldás, amibe megéri befektetned!
3. Tisztítsd és ellenőrizd rendszeresen!
A tárolás mellett fontos, hogy rendszeresen tisztítsd meg és ellenőrizd a kerti slagot. A használat során könnyen rákerülhet sár és egyéb szennyeződések, amik ronthatják az állapotát. Minden használat után érdemes leöblítened tiszta vízzel és csak teljesen tisztán, valamint szárazon tárolni. Emellett, rendszeresen vizsgáld meg a slagot a repedések, szakadások és egyéb sérülések szempontjából, így időben észre tudod venni, ha cserére vagy javításra szorul a csővezeték!
Legyen szó a kerti medence feltöltéséről, virágok, gyeptakaró, fák és bokrok rendszeres locsolásáról, vagy a járda, térkő, terasz lemosásáról, a csapra könnyen csatlakoztatható, kellő vastagságú és hosszúságú kerti slag jelentős segítséget nyújt, de mindezt csak akkor tudja megtenni, ha vigyázol rá. Erről soha ne feledkezz meg!